Z dokončovaného hřiště odcizil zloděj herní prvek
Z dokončovaného hřiště odcizil zloděj herní prvek
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Hřiště s prvky pro osoby s těžkým postižením, které radnice nechala vybudovat jako vítězný projekt participativního rozpočtu 2020 v ulici U Bečvy nedaleko splavu na Ohradě, ještě nebylo oficiálně ani otevřeno, a jeden z herních prvků už stihl odcizit neznámý pachatel. Případem se zabývá Policie České republiky.

Zmíněné hřiště ve vnitřním prostoru točny na ulici U Bečvy začala budovat společnost Hřiště 8D v závěru loňského roku. Do jeho konce zvládla podstatnou část prací včetně osazení herních prvků. Letos měla v plánu dokončit především terénní úpravy a dopadové plochy. Právě ty ale opakovaně předala z hlediska bezpečnosti v nevhodném stavu, a tak musí provést v nejbližších dnech nápravu.

Než tak stačila učinit a hřiště mohlo být uvedeno do užívání, zástupci radnice minulý týden při kontrole zjistili, že jeden z herních prvků zmizel. „Jedná se o oválné houpací hnízdo v hodnotě 50 tisíc korun. Neznámý zloděj ho odcizil v období mezi 20. a 23. červnem. Případ již vyšetřuje Policie České republiky, která po pachateli pátrá. Chtěl bych tímto požádat občany, kteří zaznamenali v uvedeném období v okolí hřiště cokoliv podezřelého, aby podali informace na telefonní linku 158,“ vyzval starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

Zřízení hřiště s prvky pro osoby s těžkým postižením si vyžádá z rozpočtu města rovný milion korun. „Jeho součástí jsou různé houpačky včetně bezbariérových, trampolína, lanová pyramida, věžička se skluzavkou, pružinové houpadlo, naučné panely a samozřejmě mobiliář. Celý prostor je oplocen,“ vyjmenoval místostarosta Pavel Bartoň (ANO 2011) s tím, že termín uvedení hřiště do provozu bude včas zveřejněn.

Michal Horský