Výsledky dopravně bezpečnostní akce. Motorkář jel více než 180 km/h
Výsledky dopravně bezpečnostní akce. Motorkář jel více než 180 km/h
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Na konci uplynulého týdne se desítky policistů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zapojily do dopravně bezpečnostní akce. Ta byla tentokráte zaměřena i na zranitelné účastníky silničního provozu. Tedy na motocyklisty, cyklisty a chodce. Policejní hlídky zkontrolovaly více než 1400 vozidel a zjistily při tom bezmála dvě stovky přestupků.

Ve více než sedmdesáti případech se jednalo o překročení nejvyšší povolené rychlosti. Policisté zaevidovali i téměř dvacet přestupků motorkářů a několik zaznamenali i u cyklistů. Celkem sedm řidičů dokonce řídilo vozidlo pod vlivem alkoholu.

Mezi takové patřil i čtyřicetiletý cyklista, kterého zastavili policisté v Kroměříži. U muže hlídka provedla dechovou zkoušku na alkohol a ta byla pozitivní s hodnotou 2,62 promile.

Za zmínku nepochybně stojí i dvaatřicetiletý řidič motocyklu, kterému kroměřížští dopravní policisté mezi obcemi Záhlinice a Tlumačov naměřili rychlost výrazně přesahující povolenou devadesátikilometrovou hodnotu. Motorka se ve směru na Otrokovice řítila rychlostí 183 km/h. Policisté tento přestupek oznámili příslušnému správnímu orgánu.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín