Vykrádal opuštěné domy. Naloupil věci za 350 tisíc
Vykrádal opuštěné domy. Naloupil věci za 350 tisíc
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Uherskohradišťští kriminalisté uzavřeli případ sériových krádeží, které se udály koncem minulého roku.

Zadržením později obviněného muže se kriminalistům podařilo objasnit hned několik trestných činů. Ve vazební věznici skončil devětatřicetiletý recidivista, trvale žijící v Uherském Hradišti. Od začátku listopadu minulého roku si postupně vytipovával opuštěné domy na celém okrese Uherského Hradiště. Při následných vloupáních postupoval ve stejném modu operandi. Rozbil okno v přízemí domu, vnikl dovnitř a za pomocí svítilny vše prohledal. Zájem měl o vše, co se dalo zpeněžit. Převážně o historické předměty, včetně dobových krojů, šperků, hodinek a cenností. V jednom případě se zmocnil příručního trezoru. Netušil však, že je v něm ukryta zbraň.

Poškozením cizího majetku způsobil škodu za sto tisíc korun. Lupič krádežemi získal majetek v hodnotě za téměř tři sta padesát tisíc korun. Většinu odcizených věcí se díky dobré práci kriminalistů podařilo dohledat a vrátit jejich majitelům.

Nyní již obviněnému recidivistovi hrozí za trestné činy poškození cizí věci, krádež, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování až pět let za mřížemi, nebo peněžitý trest.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín