Výbuch domu v Loučce. V troskách byla nalezena mrtvá žena a tři děti
Výbuch domu v Loučce. V troskách byla nalezena mrtvá žena a tři děti
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Loučka – Výbuch vyděsil okolo páté hodiny ranní v neděli obyvatele Loučky u Valašského Meziříčí. K požáru okamžitě vyjeli hasiči.

Na místo postupně vyjelo osm jednotek hasičů – profesionální hasiči ze stanic Valašské Meziříčí a Zlín a dále dobrovolné jednotky z Podhradní Lhoty, Loukova, Loučky, Kunovic, Kelče a Bystřice pod Hostýnem. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu a velitel zásahu si na místo povolal i USAR tým z Ostravy pro vyhledávání a záchranu v sutinách a kolegy ze Záchranného útvaru Hlučín.

„Po příjezdu hasiči jedním proudem hasební vody požár uhasili. Poté rozebírali konstrukce domu a dohašovali skrytá ohniska. Následně odstraňovali sutiny a zpřístupnili tak prostor dalším zasahujícím složkám. Vzhledem k velkému poškození budovy museli hasiči provést statické zajištění zbylé části,“ uvedla tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

V rozbořeném domě byly následně nalezeni čtyři mrtví – žena a tři její děti ve věku od dvou do šesti let. Podle krajské policejní mluvčí Simony Kyšnerové policie případ předběžně kvalifikovala jako vraždu a nyní čeká na výsledky pitvy.

Při explozi či následnéího požáru utrpěl těžké zranění také jednatřicetiletý muž, který byl vrtulníkem transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Jednalo se o jednatřicetiletého muže a otce rodiny. Jeho stav je nadále vážný. „Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu,“ uvedl v neděli mluvčí záchranné služby Jakub Omelka.

Podle místních šlo o rodinu ze Slovenska.

Jak je vidět z fotografií hasičů, dům je zčásti zničen. Příčina a okolnosti vzniku požáru jsou nyní v šetření hasičů a Policie ČR. Škoda na majetku prozatím nebyla vyčíslena.

ECHO Valašska