Vracel se podnapilý z diskotéky, havaroval a od nehody ujel
Vracel se podnapilý z diskotéky, havaroval a od nehody ujel
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Dvaadvacetiletý cizinec se ve svém vozidle Audi vracel v sobotu 7. ledna po deváté hodině ráno z diskotéky ve Zlíně. Vzhledem k tomu, že v průběhu noci požil vysoké množství alkoholu, jeho pozornost byla značně snížena. Ve Zlíně – Loukách nezvládl projet zatáčkou a třikrát vyjel z komunikace, nakonec narazil do oplocení firmy, které poškodil. To ho nezastavilo, vycouval a pokračoval v jízdě, aby byl co nejrychleji doma.

Poškozeného vozidla si ale všimli policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, kteří řidiče krátce po havárii zastavili. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu téměř tři promile alkoholu, nadýchal 2,74 promile. Policistům se přiznal, že při jízdě narazil do oplocení firmy, čehož velice litoval.

Dopravní policisté mladému muži na místě zadrželi řidičský průkaz a další jízdu mu zakázali. Havarované vozidlo zajistili pro účely trestního řízení. Nařídili lékařské vyšetření kvůli zjištění přesného množství alkoholu v organismu řidiče v době dopravní nehody. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což cizinci hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel.

Další okolnosti této havárie budou prověřovat zlínští kriminalisté. Škoda na vozidle a oplocení byla předběžně vyčíslena na šedesát tisíc korun.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín