Víkendové nehody pod vlivem alkoholu. Jeden z řidičů nadýchal bezmála dvě a půl promile
Víkendové nehody pod vlivem alkoholu. Jeden z řidičů nadýchal bezmála dvě a půl promile
Ilustrační foto

Valašsko –Tři dopravní nehody, po kterých řidiči nadýchali více než jedno promile, vyšetřují od víkendu vsetínští dopravní policisté.
   V neděli krátce po půlnoci havaroval v katastru obce Velké Karlovice třiačtyřicetiletý řidič, který se svým automobilem dostal smyk a čelně narazil do silničního mostku. Poranění řidiče a jeho spolujezdce si vyžádalo jejich lékařské ošetření. Kromě zdravotní újmy vznikla i škoda materiální, která byla předběžně odhadnuta na čtyři sta tisíc korun. Řidič po nehodě nadýchal přes jedno promile alkoholu.
   Ve stejný den po osmnácté hodině havaroval v obci Zubří pětatřicetiletý řidič. Ten na rovném a přehledném úseku komunikace vyjel na pravou krajnici a narazil do kovového zábradlí. Po příjezdu policistů nadýchal 2,49 promile alkoholu.
   V pondělí odpoledne upadl ze své koloběžky pětačtyřicetiletý muž, který jel po cyklostezce ve Valašském Meziříčí. Bez cizího zavinění spadl na dlažbu a poranil si hlavu. Dechová zkouška na alkohol byla pozitivní s výsledkem 2,35 promile.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín