Ve Valašském Meziříčí vykradli dvě auta
Ve Valašském Meziříčí vykradli dvě auta

Val. Meziříčí - V noci z pondělí 23. na úterý 24. dubna došlo ve Valašském Meziříčí ke dvěma krádežím ze zaparkovaných vozidel. Pachatel ukradl dokladové tašky a peněženku.
   Pětapadesátiletý muž z Valašského Meziříčí i osmačtyřicetiletý cizinec současně bydlící ve Valašském Meziříčí zažili včera ráno velmi podobné zkušenosti. Starší z mužů našel u svého auta Škoda Octavia zaparkovaného u domu rozbité přední okýnko. Co ale nenašel, byla dokladová taška, kterou zloděj z auta ukradl. V ní si odnesl doklady, platební kartu a tři stovky v hotovosti. Druhý muž měl auto zaparkované o několik desítek metrů jinde. Ráno našel svou oktávku bez poškození, ale s otevřenými dveřmi. I jemu se ztratila dokladová taška a peněženka. Opět si zloděj s těmito věcmi odnesl doklady, platební karty a hotovost jeden a půl tisíce korun. K tomu ještě přibral ovladače na bránu. Pachatel způsobil celkově škodu za více jak sedm tisíc korun.
   Policisté zjistili, že ke krádeži došlo přes noc z pondělí na úterý a to od páté odpoledne do šesté ráno. Z druhého auta se opodál našli veškeré věci kromě hotovosti a dvou platebních karet. Policisté nadále zjišťují informace, které by je dovedly k pachateli tohoto trestného činu krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín