Vážná dopravní nehoda u Veletin na Uherskohradišťsku. Neobešla se bez zranění
Vážná dopravní nehoda u Veletin na Uherskohradišťsku. Neobešla se bez zranění
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – Šest minut po půl sedmé ranní ve středu 16. února měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště. Ti po příjezdu na místo nehody průzkumem zjistili, že se jedná o střet dvou osobních vozidel. Po nárazu vozidlo Škoda Superb zůstalo na silnici. Řidič s lehčím zraněním byl převezen do nemocnice. Podstatně hůře však skončila řidička druhého vozu, a to Toyoty Yaris, který sjel do příkopu vedle silnice. Při střetu bylo vozidlo značně zdeformované. Řidička utrpěla velmi vážná zranění a zůstala uvnitř auta zaklíněná. Hasiči po svém příjezdu ihned zahájili vyprošťování. Celý zásah byl komplikován špatným terénem. Hasiči si museli odřezat dřeviny okolo vozidla. Samotné vyproštění bylo velmi náročné. K co nejšetrnějšímu vytažení zraněné bylo nutné použít hydraulické vyprošťovací zařízení a k tomu mnoho dalších prostředků, aby ženu co nejrychleji dostali ven z vozu do péče posádky zdravotnické záchranné služby. Po dlouhých minutách zásahu včetně odřezání střechy vozidla vytáhli hasiči s pomocí páteřové desky řidičku ven.

Hasiči u vozidla dále provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Taktéž došlo u vozidel k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem.

Silnice tak v době zásahu složek IZS byla na několik hodin uzavřena. Příčinu a okolnosti dopravní nehody šetří Policie ČR. Po ukončení jejich práce provedli hasiči závěrečný úklid vozovky.

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje