Vážná dopravní nehoda si vyžádala devět zraněných osob
Vážná dopravní nehoda si vyžádala devět zraněných osob
Srážka dvou vozidel si vyžádala devět zraněných. foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Val. Meziříčí - Ve středu 1.8. v 17:38 hodin přijalo krajské operační středisko HZS Zlínského kraje informaci o vážné dopravní nehodě dvou vozů ve Valašském Meziříčí, místní části Krásno nad Bečvou. Podle zjištěných informací se na místě nacházelo také zraněné dítě. K události okamžitě vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Meziříčí s jedním zásahovým vozem.
   Hasiči dorazili k nehodě během několika minut. Velitel z místa upřesnil, že zde došlo ke střetu osobního automobilu a dodávky, která se převrátila a zůstala ležet na boku uprostřed vozovky. Prvotním průzkumem bylo také zjištěno, že v osobním voze Ford Fiesta došlo ke zranění dvou dospělých osob a dvou dětí, a v dodávce pak celkem pěti dospělých osob.
J   ednotka okamžitě poskytla zraněným první předlékařskou pomoc a také posttraumatickou péči. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byli všichni předáni do péče zdravotníků. Zraněné dítě bylo do nemocnice transportováno vrtulníkem.
   Po likvidaci úniků provozních náplní z obou vozidel, a po domluvě s policií, se hasiči vrátili zpět na svou základnu. Na místo se vrátí k zajištění úklidu hned po ukončení šetření.
kpt. Ing. Pavel Řezníček, HZS Zlínského kraje