V Tlumačově hořel průmyslový areál se šrotem
V Tlumačově hořel průmyslový areál se šrotem
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Zlínský kraj – V sobotu v 9:53 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru v průmyslovém areálu v Tlumačově na Zlínsku.

Na místo byly okamžitě vyslány profesionální i dobrovolné jednotky s cisternami, a potvrzen byl požár kovového šrotu na ploše asi 30x30 metrů. Okamžitě bylo nasazeno několik útočných proudů a byly povolány další jednotky z důvodu zajištění především dostatku hasební vody. Postupně byl vyhlášen třetí stupeň poplachu a velení zásahu si převzal územní a následně krajský řídící důstojník HZS kraje.

Celkem na místě zasahovalo 14 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Nebezpečné zplodiny hoření se naštěstí šířily především mimo zastavěnou oblast, nicméně starosta obce provedl varování a informování obyvatel o nastalém nebezpečí s doporučením dalšího postupu.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu přibližně po dvou hodinách zásahu. Za využití těžké techniky byl zasažený materiál rozebírán a dohašován, a v 13:53 hodin byla ohlášena celková likvidace požáru.

Při zásahu došlo ke dvěma drobným zraněním zasahujících hasičů. K události byl povolán také vyšetřovatel ze Zlína, který pracuje na stanovení přesné příčiny vzniku události i výše způsobených škod.
Zasahující jednotky HZS kraje: Otrokovice, Zlín, Kroměříž, Holešov, Uherské Hradiště
Zasahující jednotky SDH obcí: Tlumačov, Kvasice, Koryčany, Otrokovice, Karolín, Zahnašovice, Hulín, Bělov, Kurovice

HZS ZK