V sobotu o půlnoci začal v Choryni hořet rodinný dům
V sobotu o půlnoci začal v Choryni hořet rodinný dům
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Choryně – Necelou půlhodinu po půlnoci zjistila manželka majitele rodinného domu v Choryni v okresu Vsetín, že hoří střecha jejich domu. Vzburcovala ostatní členy rodiny v počtu dva dospělí a jedno dítě a společně opustili dům. Ještě před tím stačili vypnout přívod elektřiny. Celá rodina je momentálně u příbuzných, ale v následujících hodinách se jim bude snažit vedení obce najít náhradní ubytování.

Hasiči přijali hlášení o požáru domu 17. 12. v 0:22 hodin. V první fázi byl požární poplach vyhlášen jednotce HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí a dobrovolným jednotkám obcí Kelč, Choryně a Poličná. V rámci mezikrajské výpomoci byla povolána dobrovolná jednotka městysu Hustopeče nad Bečvou z Olomouckého kraje. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu.
Po příjezdu prvních jednotek k požáru byl vzhledem k rozsahu požáru poplach vyhlášen také dobrovolným jednotkám obcí Lešná, Zašová i Kunovice.

Z přízemí domu jsme vynesli několik cennějších věci, protože hrozilo zborcení stropních konstrukcí. Z objektu jsme také vynesli jednu 10 kilovou tlakovou láhev na propan.

Ve 2:47 byl požární poplach vyhlášen i jednotce HZS Zlínského kraje stanice Vsetín a dobrovolné jednotce obce Jablůnka. I přes značné úsilí se nám podařilo požár dostat pod kontrolu až před šestou hodinou ranní.

Ohledně příčiny vzniku požáru bylo vyloučeno úmyslné jednání. Příčina je stále v šetření.
Škoda způsobená požárem byla stanovena v předběžné výši 1,5 milionu korun. (RŽ)

nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje