V Růžďce hořela lesní školka
V Růžďce hořela lesní školka
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Růžďka – V sobotu, pár minut před šestou hodinou večerní, přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru lesa v obci Růžďka na Vsetínsku, kde byl následně vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Postupně bylo k požáru vysláno osm jednotek s deseti cisternami a čtyřkolkami z Jablůnky a Bystřičky.

Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že požár zasáhl lesní školku o velikosti okolo 150x150 metrů a rychle se dál šířil. Hasiči ihned k likvidaci požáru nasadili celkem 10 útočných proudů vody. Na požářiště se dostavil územní řídící důstojník, který si převzal velení. V 18:32 hodin byla vyhlášena lokalizace požáru. Hasiči tak měli požár pod kontrolou, a ten se již dál nešířil. Poté hasiči prolévali zbylá ohniska. Velitel zásahu tak mohl začít redukovat počet jednotek, které začaly postupně odjíždět zpět na své základny. Samotná likvidace požáru byla vyhlášena v 19:22 hodin.

Poté zbylé jednotky odjely na své stanice. Na dohlídku do pozdních nočních hodin zůstali na požářišti místní dobrovolní hasiči.

Vyšetřovatel hasičů nyní ve spolupráci s Policií ČR zjišťuje příčinu vzniku požáru. Vzniklá škoda bude vyčíslena s majitelem pozemku.

HZS ZK