V Halenkovicích se minulý víkend kradlo. Zmizela elektrokola, nářadí i cibule
V Halenkovicích se minulý víkend kradlo. Zmizela elektrokola, nářadí i cibule
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Policisté z Napajedel společně s kriminalisty pátrají po pachateli několika krádeží, k nimž došlo během víkendové noci ze soboty na neděli v Halenkovicích. Pachatel odcizil nářadí a elektrokola hned ze čtyř rodinných domů a způsobil tím majitelům celkovou škodu za 165 tisíc korun.

Prozatím neznámý zloděj nebo skupina zlodějů odcizili nejprve z oplocené zahrady rodinného domu dvě elektrokola v celkové hodnotě přibližně devadesát tisíc korun. Z kůlny na zahradě zmizela navíc motorová pila a prodlužovací kabel. Od dalších dvou rodinných domů zmizela zaparkovaná elektrokoloběžka uzamčená lankovým zámkem a zaparkované elektrokolo v hodnotě třicet a pětatřicet tisíc korun. Ze dvora dalšího rodinného domu zmizelo dokonce 25 kg cibule, elektrická pila, vrtačka a další nářadí za deset tisíc korun.

Policisté odebrali na místech krádeží stopy a zjistili veškeré informace, které budou prověřovat a vyhodnocovat. Za trestný čin krádež hrozí pachateli nebo pachatelům v případě jejich vypátrání a odsouzení trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín