V budově Krajského úřadu ve Zlíně došlo k vraždě. Muž zastřelil svou bývalou přítelkyni
V budově Krajského úřadu ve Zlíně došlo k vraždě. Muž zastřelil svou bývalou přítelkyni
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Včera dopoledne krátce před půl desátou jsme přijala Policie ČR Zlín oznámení o tom, že v budově Krajského úřadu ve Zlíně došlo ke střelbě. Podle dosavadních informací devětadvacetiletý muž zastřelil svoji bývalou třicetiletou partnerku, zaměstnankyni úřadu a následně se neúspěšně pokusil o sebevraždu. Žena na místě zemřela. Střelec byl pod dohledem policistů převezen do nemocnice.

Podezřelý muž není oprávněným držitelem zbraně. Ke střelbě použil zbraň registrovanou na jinou osobu. Vzhledem k jeho zdravotnímu stavu s ním nemohou být provedeny žádné úkony trestního řízení. V nemocnici podstoupil operaci a podle zdravotníků je v přímém ohrožení života.

Ihned po oznámení na místo vyrazily dostupné policejní síly a prostředky. Prvosledové hlídky, policisté z pohotovostně eskortního oddělení, policisté z obvodního oddělení, psovod se služebním psem, kriminalisté a městští strážníci.

Budovu policisté uzavřeli a provedli kontrolu objektu. Žádná jiná podezřelá osoba se zde nenacházela. Následně proto policie ponechala uzavřené pouze čtrnácté patro, kde k události došlo. Krajští kriminalisté zjišťují přesné okolnosti této tragédie.

mjr. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín