Ukradli z garáže nářadí za dvě stě tisíc. Policie většinu vrátila majiteli
Ukradli z garáže nářadí za dvě stě tisíc. Policie většinu vrátila majiteli
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie ze Zlína obvinil tři muže ve věku 40, 43 a 46 let ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci, protože se koncem listopadu loňského roku vloupali do garáže ve Zlíně na Příluku, odkud odcizili profesionální nářadí v ceně vyšší než dvě stě tisíc korun. Škoda, která vznikla poškozením okna a mříže, činí pět a půl tisíce korun. V případě odsouzení hrozí obviněným až pětiletý trest odnětí svobody.

Oznámení o vloupání do garáže přijali policisté hned následující den po činu. Majitel garáže byl uvnitř večer den předtím a při odchodu zamknul všechny zámky. Okno bylo zajištěno mříží. Ráno po příchodu do garáže uviděl okno otevřené dokořán a vyhnutou mříž. Zkontroloval si uložené nářadí a zjistil, že mu chybí více než dvacet kusů profesionálního nářadí: pily, různé vrtačky, vrtací kladivo a další předměty, které užívá k práci.

Na místo vloupání vyrazili policisté včetně kriminalistického technika, který odebral stopy. Po jejich vyhodnocení měli kriminalisté jasno.

Muži, kteří nářadí odcizili, většinu věcí obratem prodali za zlomkovou částku. Policistům se podařilo zjistit, kdo měl být novým majitelem nářadí, ten věci policistům vydal a díky tomu mohli alespoň některé z nich vrátit okradenému muži.

Žádný z obviněných mužů není žádný andílek. Všichni mají několik záznamů v rejstříku trestů pro majetkovou trestnou činnost, nejmladší z nich jich má dvanáct, z posledního výkonu trestu ho propustili pouhý měsíc před vloupáním do garáže. Všichni se k tomu, co jim kriminalisté kladou za vinu, přiznali.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín