Ujížděl policistům na motocyklu. Důvodem byl odebraný řidičák a drogy
Ujížděl policistům na motocyklu. Důvodem byl odebraný řidičák a drogy

Vsetínsko – V neděli po třinácté hodině si policejní hlídka v obci Ústí všimla projíždějícího motocyklu bez registrační značky. Policisté se rozhodli řidiče a také motorku samotnou řádně zkontrolovat. Jakmile ovšem motocyklista zjistil, že za ním jede policejní automobil, zrychlil a snažil se hlídce ujet. Ujížděl několik kilometrů a dopadnout se ho podařilo až ve Vsetíně na ul. Josefa Sousedíka.

Důvody, které donutily dvaačtyřicetiletého muže policistům ujíždět, začaly vyplouvat na povrch v podstatě ihned po dopadení. Kromě toho, že jel na motocyklu bez registrační značky, bylo lustrací například zjištěno, že muž řídil motocykl i přes fakt, že mu byl v srpnu loňského roku uložen zákaz řízení všech motorových vozidel v délce trvání 16 měsíců. Je tak v tomto případě podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté s řidičem následně provedli i testy na alkohol a jiné návykové látky. Pod vlivem alkoholu dvaačtyřicetiletý muž nebyl, ale test na drogy byl nakonec vyhodnocen s pozitivním výsledkem. Na výzvu policistů k absolvování lékařského vyšetření reagoval odmítnutím.
Všemi okolnostmi se v současné době nadále zabývají vsetínští policisté.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín