Ujíždějící motorkáři. Poháněl je alkohol a pervitin
Ujíždějící motorkáři. Poháněl je alkohol a pervitin
Ilustrační foto

Zlínský kraj – V minulých dnech zažili uherskobrodští policisté krušné chvíle při pronásledování motorkářů, kteří odmítli zastavit a začali ujíždět.

V pátek okolo jednadvacáté hodiny se rozhodla uherskobrodská hlídka na ulici Šumická ke kontrole řidiče motocyklu Honda. Ten však na výzvu hlídky k zastavení nereagoval a pokračoval dál v cestě. Ve snaze hlídce ujet započal svoji zběsilou jízdu v centru Uherského Brodu na Buchlovské kopce. Počínal si velmi nebezpečně. Rychlost mimo obec mnohdy dosahovala ke sto devadesáti kilometrů v hodině. Navíc několikrát přejížděl přes dvojitou plnou čáru do protisměru. Porazil i výstražný ukazatel a projel přes hrazení na staveniště. Až v Buchlovských kopcích se motorkáře podařilo zastavit. Při kontrole policisté zjistili, že má muž platný zákaz řízení. Orientační zkouška navíc odhalila přítomnost pervitinu.

Devětatřicetiletému muži za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí tříletý kriminál.

V neděli pro změnu jiný řidič Yamahy ujížděl po patnácté hodině policejní hlídce v Nivnici. Opětovná výzva k zastavení nebyla účinná. Pokračoval dále ulicemi obce až na nezpevněnou komunikaci. Ovlivnění alkoholem podpořilo řidičskou chybu a upadl. Omezení muže na osobní svobodě proběhlo za použití donucovacích prostředků. Dechová zkouška prokázala téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Orientační zkouška na přítomnost drog prokázala pozitivní výsledek na pervitin a marihuanu.

Čtyřiadvacetiletému muži hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky jeden rok za mřížemi.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín