U vážné nehody tří osobních aut v Rožnově zasahoval vrtulník
U vážné nehody tří osobních aut v Rožnově zasahoval vrtulník
foto: HZS ZK

Rožnov – Ve čtvrtek odpoledne došlo v Rožnově pod Radhoštěm na Vsetínsku k těžké nehodě tří osobních vozidel. Jeden z účastníků nehody byl zaklíněn uvnitř vozidla a do nemocnice jej musel transportovat vrtulník.
„Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí a místní jednotka městských hasičů,“ uvedli krajští hasiči na svém facebooku.

Po příjezdu hasičů na místo nehody bylo potvrzeno zaklínění jedné osoby uvnitř vozidla. Hasiči proto ihned nasadili k její záchraně hydraulické vyprošťovací zařízení.

„Po celou dobu byla pod dohledem lékaře, který rozhodl o povolání vrtulníku letecké záchranné služby. Po necelé čtvrt hodině byla již v sanitce, která ji transportovala na zhruba kilometr vzdálené parkoviště, kde dosedl vrtulník,“ pokračovali hasiči.

Jedno z vozidel bylo poháněno na stlačený zemní plyn, hasiči proto preventivně provedli několik měření, aby vyloučili únik plynu z nádrže.

„Po vyšetření nehody hasiči pomohli s naložením vraků na odtahovou službu a následně provedli celkový úklid komunikace,“ dodali hasiči.

Kateřina Nosková