U Krhové se převrátil kamion a zablokoval cestu
U Krhové se převrátil kamion a zablokoval cestu
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Val. Meziříčí – Od pátečního dopoledne zasahovali profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí u havárie tahače s podvalem, který sjel u obce Krhová u Valašského Meziříčí mimo cestu a převrátil se na bok, přičemž zablokoval oba jízdní pruhy. Silnice tak musela být v obou směrech uzavřena a provoz byl veden po objízdné trase. Na podvalu vezl řidič dvě plošiny, které spadly do pole.

V době příjezdu hasičů na místo byl řidič mimo vozidlo. Hasiči mu poskytli první předlékařské ošetření a poté ho předali přivolaným zdravotnickým záchranářům. Řidič se po ošetření v nemocnici vrátil zpět na místo nehody a zajišťoval odtah vozidla a nákladu. Hasiči mu poskytli alespoň pitný režim.
Hasiči u vozidla provedli protipožární opatření a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Dále v místě úniku roztáhli sorpční hady. U plošin taktéž došlo k úniku provozních kapaliny. I zde hasiči natáhli sorpční hady a snažili se co nejvíce zamezit dalšímu úniku, což bylo vzhledem k poloze plošin po nehodě velmi komplikované. Proto se na místo dostavil i zástupce životního prostředí a firmy, zajišťující odstranění ekologických havárií.

Majitel vozidla zajistil vyproštění tahače a podvalníku zpět na cestu a poté jeho odtah. Dalším vozidlem byly odvezeny i obě plošiny.

HZS ZK