U Drslavic se čelně střetla dvě osobní vozidla. Tři osoby skončily v nemocnici
U Drslavic se čelně střetla dvě osobní vozidla. Tři osoby skončily v nemocnici
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve středu v 9.10 hod. došlo na silnici I/50 k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku letecké záchranné služby. Tři osoby skončily se zraněním v nemocnici.

Dvaačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Rapid se při jízdě ve směru od Uherského Brodu na Veletiny v zatáčce čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia, které řídil třiašedesátiletý muž. Ten z prozatím neznámé příčiny přejel do protisměru. Řidičku i spolujezdkyni z vozidla Škoda Rapid a řidiče z vozidla Škoda Fabia převezli se zraněním záchranáři do nemocnic.

„Záchranáři na místě poskytli přednemocniční neodkladnou péči třem lidem. Paní s velmi vážnými zraněními převezla LZS do Krajské nemocnice T. Bati, kde ji naši záchranáři předali zdravotníkům na urgentním přijmu. Po dalším podrobném vyšetření bylo naše operační středisko požádáno o zajištění vrtulníku a transport pacientky na vyšší pracoviště. LZS z Olomouce následně ženu přepravila do FN Olomouc. Další ženu naši záchranáři převezli se středně těžkým zraním na úrazovou ambulanci Uherskohradišťské nemocnice. Řidič druhého auta utrpěl středně těžká zranění a naše posádka jej z místa nehody převezla na urgentní příjem zlínské nemocnice,“ sdělila tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Škodu na vozidlech policisté vyčíslili na 300 tisíc korun. Vozovka byla asi hodinu úplně uzavřena z důvodu přistání vrtulníku, od 10.30 hodin byla vozovka průjezdná kyvadlově. Předpokládáme, že provoz bude obnoven asi ve třináct hodin.

Veškeré okolnosti této dopravní nehody prověřují dopravní policisté z Uherského Hradiště.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín, ECHO Valašska