Trojnásobnou vraždu v Rožnově spáchal strážník městské policie. Aktualizace
Trojnásobnou vraždu v Rožnově spáchal strážník městské policie. Aktualizace

Rožnov – K nebývalé tragédii došlo ve středu dopoledne v rodinném domku v rožnovské poklidné lokalitě Rybníčky. Devětačtyřicetiletý strážník městské policie (údajně MP Valašské Meziříčí) tady legálně drženou soukromou zbraní zastřelil své dvě holčičky ve věku 4 a 6 let a současně i svou pětatřicetiletou družku, která pracovala jako policistka. Poté spáchal sebevraždu.

Vraždy nahlásila okolo desáté hodiny dopoledne babička, matka zavražděné ženy, která těla nalezla.

Na místě činu pracovali až do večera krajští kriminalisté, soudní lékaři a specialisté z Odboru kriminalistické techniky a expertiz Brno. Zapojila se i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

„Dům stále střeží policisté. Kriminalisté na místě pracovali do pozdních nočních hodin a dnes (ve čtvrtek) se na místo opět vrátí. Stále prověřujeme okolnosti tragédie. Vzhledem k tomu, že podezřelý je mrtvý, není v současné době stíhána žádná osoba, Provádějí se soudní pitvy, zpracovávají a vyhodnocují se zajištěné stopy, rovněž se zpracovává a vyhodnocuje řada znaleckých posudků a zkoumání. Prověřování případu ještě několik měsíců potrvá," uvedla pro ČTK mluvčí krajské policie Simona Kyšnerová.

V den vraždy měla rodina slavit šesté narozeniny jedné z holčiček. „Můj vnuk s jejich starší dcerou chodil do školky, měli nastoupit do první třídy. Holčička dnes měla narozeniny, na sobotu rodiče připravovali velkou oslavu i pro další děti včetně nafukovacího hradu,” řekl Právu jeden ze sousedů. „Tatínek je často učil jezdit na kole po ulici. V domě bydleli asi tři nebo čtyři roky,” dodal soused.

Podle místních byl muž žárlivý. Také média spekulují, že za vraždou stála žárlivost a rodinné neshody. Jiný soused si hrůzný čin vysvětluje tím, že strážníkovi muselo přeskočit.

ECHO Valašska