Třicet let krade. S kariérou zloděje začal v osmnácti letech
Třicet let krade. S kariérou zloděje začal v osmnácti letech
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Komisař kriminální policie ve Zlíně podal návrh na podání obžaloby proti obviněnému šestačtyřicetiletému muži ze Zlína ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, který v období od července do září letošního roku kradl z kanceláří ve Zlíně zejména peníze a elektroniku, čímž způsobil škodu ve výši minimálně 111 tisíc korun.

Nejprve ukradl v dopoledních hodinách z neuzamčeného šuplíku v neuzamčené kanceláři firmy ve Zlíně peněženku, v níž bylo téměř osmadvacet tisíc korun. Měsíc nato opět z otevřené kanceláře jiné firmy ve Zlíně odcizil ze stolu dámský batoh, v němž byly klíče od vozidla, stříbrný náramek známé značky, sedm tisíc korun v hotovosti, doklady, dárkový poukaz do prodejny obuvi a dvě platební karty. Prostřednictvím těchto karet potom nakupoval a vybíral peníze. Celková škoda se v tomto případě vyšplhala na téměř čtyřicet tisíc korun a o výběr dalších deseti tisíc se pokusil, což už se mu nepodařilo.

Po dalším měsíci si odemkl klíčem, který byl v zámku skladu firmy ve Zlíně – Malenovicích a zevnitř ukradl dva počítače, notebook, fotoaparát a dva objektivy se škodou sedmačtyřicet tisíc korun.

Kriminalisté věděli, kdo má krádeže na svědomí. Sedmnáctkrát trestaný recidivista se ke všemu, co mu kladli za vinu, přiznal. Některé z odcizených věcí vrátil. S kariérou zloděje začal již jako čerstvě plnoletý a poprvé byl odsouzen ve svých devatenácti letech. Z posledního výkonu trestu ho propustili před dvěma lety. V případě dalšího odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín