Tři řidiči nadýchali více než dvě promile. Jeden z nich i havaroval
Tři řidiči nadýchali více než dvě promile. Jeden z nich i havaroval
Ilustrační foto

Valašsko – Hned tři řidiči jsou od uplynulého víkendu podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

V pátek krátce před polednem zastavila policejní hlídka ve Valašském Meziříčí osobní automobil, jehož řidiče následně podrobila silniční kontrole. Součástí byla i dechová zkouška na přítomnost alkoholu, jejíž výsledek potvrdil podezření, že za volant vozidla devětačtyřicetiletý řidič usedl pod vlivem. A alkoholu nebylo zrovna málo, neboť při kontrole nadýchal více než dvě promile.

V pátek po deváté hodině večer jsme přijali oznámení o havárii osobního automobilu, ke které došlo na jedné z místních komunikací ve Valašském Meziříčí. Třiadvacetiletý řidič nezvládnul průjezd levotočivou zatáčkou a skončil mimo silnici, přičemž narazil do oplocení přilehlého pozemku. Přivolaní policisté u řidiče krátce po nehodě provedli dechovou zkoušku s výsledkem 2,28 promile alkoholu. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo poraněn a škody jsou tak jen materiální ve výši cca 85 tisíc korun.

V sobotu po deváté hodině ranní zastavila vsetínská policejní hlídka v obci Hovězí osobní automobil, který řídil osmašedesátiletý řidič. I u něj provedli policisté dechovou zkoušku na alkohol a také on nadýchal více než dvě promile alkoholu.

Všichni tři muži jsou podezřelí ze spáchání víše uvedeného trestného činu, za což jim v krajním případě může hrozit i trest odnětí svobody.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Vsetín