Tři dny, tři odchycení řidiči. Všichni nadýchali přes promile
Tři dny, tři odchycení řidiči. Všichni nadýchali přes promile
Během tří dnů odchytila policie tři namazané řidiče. foto: Ilustrační foto

Valašsko - Od pátku 26. do neděle 28. ledna zjistili policisté v okrese Vsetín u tří řidičů alkohol s hodnotou vyšší jak jedno promile. Ve všech případech policisté řidičům zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz.
   Ve dvou případech v pátek a v jednom v neděli zjistili policisté na různých místech okresu Vsetín za volantem řidiče, u kterého dechová zkouška měla hodnotu vyšší jak jedno promile. Ve dvou případech naměřili policisté hodnotu nižší jak dvě promile. Konkrétně v pátek po deváté večer ve Valašském Meziříčí u sedmačtyřicetiletého muže z okresu Nový Jičín. Ten seděl za volantem vozidla Renault Megane a nadýchal 1,7 promile. O něco méně a to 1,44 promile to bylo v neděli u sedmapadesátiletého řidiče z Rožnova pod Radhoštěm. Toho dopravní policisté kontrolovali v obci Hutisko-Solanec, když řídil vozidlo Škoda Octavia.
   Nejvyšší hodnotu ukázal přístroj při dechové zkoušce, kterou provedli policisté u jednačtyřicetiletého řidiče ze Vsetínska. Hodnota byla 2,96 promile. Kontrola proběhla v obci Leskovec v pátek krátce po šesté večer. Muž řídil po několika panácích slivovice a pivech vozidlo Škoda Octavia.
   Ve všech třech případech policisté zakázali mužům další jízdu. Následovalo i zadržení řidičského průkazu a zahájení trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidič ze Vsetínska si již dnešní dopoledne převzal z rukou policisty sdělení podezření pro tento trestný čin.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín