Traktor s pěti lidmi se zřítil ze svahu. Dva muži zemřeli
Traktor s pěti lidmi se zřítil ze svahu. Dva muži zemřeli
Ilustrační foto foto: Hasiči Jihomoravského kraje

Lidečko - K tragické nehodě došlo v sobotu 23. května poblíž Čertových skal u obce Lidečko na Vsetínsku. Pětice mladých mužů ve věku od 23 do 31 let tady nad ránem projížděla lesem na traktoru a zřítila se ze stopadesátimetrového svahu. Dva z mužů havárii nepřežili.
   Zbývající tři utrpěli těžká zranění. Jeden z nich se přesto dokázal okolo půl čtvrté ráno dostat do asi půl kilometru vzdálené obce a přivolat pomoc. na místo se dostavilo několik jednotek hasičů. Nehoda se stala ve špatně dostupném lesním terénu a zasahující složky tak musely část úseku jít pěšky. Hasiči mrtvé a zraněné muže postupně nacházeli v terénu. Hasiči ihned se záchranáři poskytli zraněným první pomoc včetně resuscitace. „Traktor značky Zetor havaroval při jízdě po lesní cestě z asi stopadesátimetrového srázu, kde se zastavil o vzrostlý strom. Dva muži zemřeli na místě, další dva utrpěli těžká zranění, se kterými byl jeden z nich převezeni vrtulníkem do ostravské nemocnice a druhý do zlínské nemocnice, kde nakonec skončil i pátý muž, který doběhl pro pomoc,“ sdělila tisková mluvčí policie Zlín Lenka Javorková.
   Vyšetřování nehody se ihned ujali vsetínští dopravní policisté společně se vsetínskými kriminalisty.
   „Psychologickou pomoc rodině poskytla psycholožka hasičů, hasič z Psychosociálního intervenčního týmu a zástupce „Týmu oběť“ z Policie ČR,“ dodala tisková mluvčí hasičů Lucie Javoříková.
   Hasiči se jako obvykle ujali i vyprošťování zaklíněného traktoru. Nejprve pokáceli strom, o který byl opřen a za pomoci povolaného lesního kolového traktoru jej vytáhli a přesunuli zpět na cestu. Zásah trval až do poledne.
ECHO Valašska