Tragická dopravní nehoda u Vsetína. Řidič dodávky nepřežil
Tragická dopravní nehoda u Vsetína. Řidič dodávky nepřežil
Dodávka je zcela zničená. Řidič neměl šanci. foto: HZS ZK

Vsetín - K vážné dopravní nehodě došlo v pátek 27. dubna na hlavní silnici I/57 u Vsetína. O půl třetí odpoledne se tady střetl kamion s dodávkou. Řidič dodávky svým zranění posléze podlehl.
   „Čtyřiapadesátiletý řidič dodávky jedoucí ve směru na Valašské Meziříčí z prozatím neznámých příčin pravděpodobně vjel do protisměru, kde se střetl s kamionem osmadvacetiletého řidiče,“ uvedl policejní tiskový mluvčí Petr Jaroš.
   Oba řidiči utrpěli zranění. Těžce zraněný šofér dodávky zůstal zaklíněný ve zdemolovaném vozidle a hasiči jej museli za pomoci hydraulických nůžek z vraku vyvystgříhat. Poté mu poskytli předlékařskou první pomoc a předali záchranářům. Jelikož byl stav muže velmi vážný, byl přivolán vrtulník, který jej transportoval do krajské nemocnice. Tam bohužel řidič zanedlouho svým zraněním podlehl.
   Druhý řidič utrpěl lehká poranění a byl převezen do vsetínské nemocnice.
   Komunikace byla vice než tři hodiny obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách.
   „Po nehodě z proražené nádrže kamionu vyteklo na cestu a do půdy okolo dvě stě litrů nafty. Z tohoto důvodu byl na místo přivolán zástupce životního prostředí,“ informovala tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková a dodala, že hasiči nakonec odsunuli dodávku na okraj silnice a vozovku uklidili od od střepů a úlomků z vozidel a použitého sorbentu k zachycení uniklé nafty. Provoz tak mohl být na této velmi frekventované komunikaci alespoň částečně obnoven.
ECHO Valašska