Tragédie na kolejích ve Valašském Meziříčí. Vlak srazil dvě děti
Tragédie na kolejích ve Valašském Meziříčí. Vlak srazil dvě děti
Ilustrační foto

Val. Meziříčí – K železničnímu neštěstí došlo včera ve čtvrtek 18. listopadu krátce po 17 hodině. Projíždějící osobní vlak na železničním přejezdu na Hranické ulici srazil dva nezletilé chlapce. Police na nehodu uvalila informační embargo.
   „Vzhledem k věku obou usmrcených chlapců a s ohledem na jejich rodiny nebudeme k případu zveřejňovat žádné bližší informace,“ uvedl mluvčí policie Petr Jaroš.
   Podle dostupných informací jeden z chlapců zemřel na místě, druhý byl s těžkým zraněním transportován vrtulníkem do nemocnice v Ostravě. Na místě zasahovali i záchranáři Zlínského kraje a asistenti Letecké záchranné služby Jihomoravského a Moravskoslezského kraje. „Jeden ze zraněných chlapců i přes veškerou snahu záchranářů podlehl svým zraněním na místě. Druhého zraněného hocha posádka předala do rukou Letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, která jej transportovala do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedl mluvčí krajských záchranářů Jakub Omelka.
   Podle informací, které byly k případu během dnešního dne zveřejňovány, podlehl svým zraněním i druhý chlapec. Krajská policie ale tuto informaci dementovala s tím, že dítě je naživu.
ECHO Valašska