Srážky cyklistek nejsou ojedinělé. Bez zranění se to obvykle neobejde
Srážky cyklistek nejsou ojedinělé. Bez zranění se to obvykle neobejde
Kontakt se silnicí bývá obvykle tvrdý... foto: Ilustrační foto

Zlínský kraj, Val. Meziříčí (red.) Cyklistická sezóna je v plném proudu, což znamená, že dochází i k více dopravním nehodám, jejímiž účastníky jsou právě cyklisté. Policie takové nehody eviduje každodenně. Z kol padají cyklisté buď sami, nebo jsou sraženi autem, popř. se střetnou navzájem.
Právě k poslední jmenované nehodě došlo v úterý 5. června ve Valašském Meziříčí okolo páté hodiny odpoledne. „Dvaasedmdesátiletá žena se na jedné z tamních ulic pravděpodobně snažila vyhnout železnému poklopu. Při tomto manévru ovšem vjela do protisměru a srazila se s o deset let mladší cyklistkou. Po čelním střetu starší z žen upadla na vozovku a utrpěla zranění, se kterým byla převezena do valašskomeziříčské nemocnice,“ popsal srážku mluvčí policie Petr Jaroš.
V tentýž den, jen o dvě hodiny dříve, se stala obdobná nehoda na cyklostezce v Napajedlech. „Třiadvacetiletá žena pravděpodobně nejela při pravém okraji stezky a levým koncem řídítek narazila do stejné části protijedoucího kola. To řídila osmačtyřicetiletá žena, která spolu s mladší cyklistkou upadla na cyklostezku. Obě ženy utrpěly poranění, která si vyžádala převoz do zlínské krajské nemocnice,“ dodal Jaroš.
Dechové zkoušky na alkohol byly u obou dopravních nehod negativní.
ECHO Valašska