Spáchal podvody za více jak půl milionu. Už je ve vazbě
Spáchal podvody za více jak půl milionu. Už je ve vazbě
Ilustrační foto

Valašskomeziříčsko, Nový Jičín - Před několika dny skončil ve vazbě podvodník. Kriminalisté jej obvinili z několika skutků, kdy měl na různých místech napáchat škodu za více jak půl milionu korun.
Osmadvacetiletý muž z okresu Nový Jičín se dostal do rukou kriminalistů ze Vsetína před několika dny. Důvod byl jediný a to podvody na několika místech okresu Nový Jičín i v jedné z obcí u Valašského Meziříčí. To, že muž v podvodech uměl chodit, dosahuje i výše celkové škody, která dosáhla pět set šedesát tisíc korun. Bez několika desítek tisíc způsobil škodu jedinému muži a to devětačtyřicetiletému muži z Oder.
   Jak to dokázal? Sliboval a své sliby neplnil. Právě muži z Oder v jarních měsících přislíbil zprostředkování prodeje elektrického i motorového nářadí. Nářadí zmizelo a peníze nikde. Hodnota nářadí přesáhla sto osmdesát tisíc korun. Dále muže připravil o vozidlo Audi. To přislíbil odkoupit za necelých padesát tisíc korun. Opět nejsou k mání ani auto ani peníze. Dopadlo to stejně i s dodávkou Ford za třicet tisíc korun i s dodávkou Peugeot za patnáct tisíc korun. Došlo i k vylákání finanční půjčky ve výši sto deset tisíc korun. Muž z Oder ještě přišel o peníze za železný šrot a materiál. Cena tohoto materiálu byla necelých sto dvacet tisíc korun.
   Podvodník napálil i jiné. V polovině prázdnin v obci u Valašského Meziříčí na jméno své přítelkyně převzal elektrické stroje za třicet sedm tisíc korun. Opět nezaplatil. A jen část peněz zaplatil v případě koupě vozidla BMW od třicetiletého muže z okresu Nový Jičín. Muži nadále dluží dvacet tisíc korun.
   Policejní komisař muže obvinil z trestného činu podvod. Přibyl i trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, protože muž neoprávněně disponoval platebními kartami své přítelkyně. Jelikož se jedná o muže, který nebyl v rukou kriminalistů poprvé a ve své činnosti pokračoval, je stíhán vazebně. Hrozí mu při prokázání viny až osmiletý trest vězení.
Kriminalisté nadále mapují podvodníkovu činnost a to z různých míst i různých časových období.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín