Sotva dvacetiletý mladík přepadal a okrádal bezdomovce
Sotva dvacetiletý mladík přepadal a okrádal bezdomovce
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Hned dva zvlášť závažné zločiny loupež a jednu krádež má na svědomí čerstvě dvacetiletý muž ze sousedního státu, který i přes svůj velmi nízký věk skončil včera ve vazbě poté, co si vyslechl sérii obvinění od komisaře kriminální policie ze Zlína. Z věznice, kam jej soud za stejnou trestnou činnost poprvé poslal už jako osmnáctiletého, ho propustili teprve před měsícem.

V průběhu noci v minulém týdnu napadl šedesátiletého muže, který spal na lavičce. Když chtěl starší muž odejít, udeřil ho do zad, po pádu na zem ho zaklekl a mával mu před krkem zalamovacím nožem. Muže prohledal, ukradl mu mobilní telefon, peníze, a když ho vyrušil kolemjdoucí, z místa utekl.

Stejného muže okradl týden poté znovu. Když ležel v noci z neděle na pondělí na lavičce na autobusovém nádraží ve Zlíně, vytrhl mu zpod hlavy batoh a utekl. Tutéž noc napadl pěstmi čtyřicetiletého muže sedícího na lavičce v jiné části města ve snaze mu něco odcizit. Ukradl pouze plastový zapalovač a opět utekl. V tu dobu strážníci Městské policie ze Zlína kontrolovali park v centru města a uviděli prchajícího muže, kterého zadrželi a po zjištění bližších okolností přivolali policisty. Policisté mladého recidivistu převezli do policejní cely a ve středu dopoledne po rozhodnutí soudce okresního soudu do Vazební věznice v Olomouci.

Mladý muž v období jednoho týdne napadl a okradl pravděpodobně ještě další muže bez domova, není proto vyloučeno rozšíření trestního stíhání o další skutky. V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín