Slunce „zavinilo“ střet tří osobních vozidel
Slunce „zavinilo“ střet tří osobních vozidel
Dodávkář to neubrzdil... foto: Policie ČR Vsetín

Val. Meziříčí - Ranní střet tří osobních aut ve Valašském Meziříčí má na svědomí sluníčko. To zapříčinilo, že řidič dodávky nestačil reagovat na vozidla před ním.
   V pondělí 16. července ráno ve čtvrt na sedm jel s dodávkovým vozidlem Renault třiačtyřicetiletý řidič od obce Poličná do Valašského Meziříčí. U podjezdu pod železniční tratí ale oslnění ranním sluníčkem způsobilo, že na okamžik nemohl sledovat situaci před sebou. Nestačil proto reagovat na před ním zpomalující vozidlo Peugeot a narazil do jeho zadní části. Postrčené vozidlo narazilo do již stojící Škody Superb.
   Při střetu byla lehce zraněna čtyřiačtyřicetiletá spolujezdkyně z Peugeotu. Její zranění si vyžádalo převoz do nemocnice. Lehké zranění utrpěla i sedmačtyřicetiletá řidička Superbu. Nikdo jiný zraněn nebyl. Policisté provedli u řidiče dodávky z Valašského Meziříčí, u řidičky Superbu z Kelečska a u osmačtyřicetiletého řidiče Peugeotu z Valašského Meziříčí dechové zkoušky. Ty byly u všech tří negativní.
Hmotná škoda dosáhla hodnoty sto osmdesát tisíc korun. Na dodávce Renault činí osmdesát tisíc korun, na Peugeotu čtyřicet tisíc korun a na Superbu šedesát tisíc korun. Dopravní policisté nadále zjišťují okolnosti této dopravní nehody.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín