Silvestr 2020 a Nový rok 2021: Policie řešila násilnou trestnou činnost i nepovolenou pyrotechniku
Silvestr 2020 a Nový rok 2021: Policie řešila  násilnou trestnou činnost i nepovolenou pyrotechniku
Ilustrační foto

Zlínský kraj - Letošní Silvestr byl kvůli epidemii koronaviru pro nás všechny jiný než silvestry v předešlých letech. Vládní opatření totiž upravila pravidla pro veřejné prostory a zákaz vycházení.
Dodržování všech opatření kontrolujeme denně a rovněž silvestrovská noc nebyla výjimkou. V souvislosti s oslavami jsme mírně posílili výkon služby, a to především ve velkých městech. Od dvacáté hodiny do rána 1. ledna jsme zaznamenali 21 porušení vládních opatření, která jsme vyřešili domluvou. Mladí lidé se srocovali ve skupinkách venku ještě před zákazem vycházení, jiní neměli roušky.
   Od půlnoci do šesté hodiny ranní evidujeme na operačním středisku pět desítek oznámení, která se týkala především rušení nočního klidu a přestupků na úseku občanského soužití. Téměř u všech oznámení sehrál roli alkohol. Oproti předešlým rokům však bylo volání na linku 158 o něco málo méně.
   Necelou půlhodinu po půlnoci jsme byli přivoláni do obce Dolní Němčí, kde skupinka osob odpálila nepovolenou pyrotechniku. Detonace tam poškodila především okna několika okolních domů. V souvislosti s prověřováním tohoto případu jsme zadrželi jednu osobu. Kriminalisté tento skutek kvalifikovali jako trestný čin obecné ohrožení.
   1 .ledna nad ránem, krátce před čtvrtou hodinou, došlo v obci na Kroměřížsku mezi rodinnými příslušníky k závažnému násilnému trestnému činu s následkem smrti, který nyní řeší krajští kriminalisté.
Během Silvestra a prvních hodin Nového roku jsme nemuseli řešit žádnou závažnější dopravní nehodu.
por. Mgr. Simona Kyšnerová, Policie ČR Zlín