Silně podnapilá řidička-seniorka nejprve způsobila škody na parkovišti a pak se srazila s traktorem
Silně podnapilá řidička-seniorka nejprve způsobila škody na parkovišti a pak se srazila s traktorem
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Dvěma jen těžko uvěřitelnými dopravními nehodami, jež má na svědomí šestašedesátiletá seniorka, která nadýchala více než tři promile alkoholu, se od pondělího podvečera zabývají zlínští dopravní policisté.

V Napajedlech krátce před osmnáctou hodinou nezvládla seniorka za volantem Peugeotu kvůli své značné podnapilosti odbočovací manévr a narazila do traktoru, který měl přednost v jízdě. Řidič traktoru se snažil střetu zabránit usilovným bržděním, což se mu nepodařilo, najel na travnatý pás a narazil ještě do sloupu veřejného osvětlení a do reklamní tabule. Ženu převezli záchranáři se zraněním do nemocnice. Celková škoda činí téměř sto tisíc korun.

Ještě před tímto střetem řidička chtěla vyjet z parkoviště. Zřejmě se jí nepodařilo zařadit zpátečku, jela proto namísto couvání vpřed, přejela přes obrubník a narazila do oplocení. Poté začala couvat, ale v cestě jí bránilo jiné zaparkované vozidlo. Proto ho svým vozidlem vytlačila až na komunikaci a pokračovala dál v jízdě. Daleko nedojela. Po ujetí asi 1 kilometru skončila její jízda nárazem traktoru. Škoda na vozidle Fiat Punto je předběžně vyčíslena na patnáct tisíc korun.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín