Seniorka si v obchodě odmítala chránit obličej a pak se ještě pokusila napadnout strážníka
Seniorka si v obchodě odmítala chránit obličej a pak se ještě pokusila napadnout strážníka
Ilustrační foto

Zlínský kraj - Velmi neobvyklý incident museli řešit zlínští strážníci. Do obchodu vyrazila pětaosmdesátiletá seniorka, která si odmítala chránit dýchací cesty rouškou či jinou látkou, byla sprostá na zaměstnance a nakonec se ještě pokusila udeřit přivolaného strážníka.
  Událost se stala na sídlišti Jižní Svahy. Žena si odmítla chránit nos a ústa i přes výzvy zaměstnanců obchodu, kterým místo toho sprostě vynadala. O moc slušnější nebyla ani k přivolaným strážníkům. Ti jí dokonce respirační roušku nabídli. To však dotyčná odmítla a strážníci neuspěli ani s trpělivým vysvětlováním, že sama patří do nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a měla by tak především chránit svoje zdraví.
   „Pohár trpělivosti přetekl v okamžiku, kdy si seniorka vzala nabízenou respirační roušku a místo, aby si ji nasadila, s ní zlostně mrskla o zem,“ zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík. Když ji hlídka vyzvala k prokázání totožnosti, žena jim odsekla, že ji ani nehne a ať si strážníci hledí svého. „Po tři čtvrtě hodině trpělivého vysvětlování tak nezbylo nic jiného, než ji ke zjištění totožnosti předvést, přičemž se dotyčná dokonce pokoušela jednoho ze strážníků udeřit,“ dodal Janík.
   Protiprávní jednání seniorky teď bude mít dohru před správním orgánem, kde jí hrozí vysoká pokuta.
Irena Frolová, Zlin.cz Zlín