Seniorka přecházela mimo přechod pro chodce. Nerozhlédla se, srazilo ji auto
Seniorka přecházela mimo přechod pro chodce. Nerozhlédla se, srazilo ji auto
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve středu v 16.20 hodin ve Zlíně na Jižních Svazích u místního kostela přecházela vozovku šestasedmdesátiletá seniorka, aniž by se přesvědčila o tom, zda může přes silnici bezpečně přejít. Vstoupila do jízdní dráhy čtyřicetiletému řidiči vozidla Toyota, který jel směrem od centra Zlína. Řidič už nestihl zareagovat a chodkyni srazil.

Žena utrpěla při nehodě zranění, s nímž ji záchranáři po ošetření převezli do nemocnice. Rozsah zranění bude jasný až v následujících dnech. Dechová zkouška byla u obou účastníků dopravní nehody negativní. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na čtyřicet tisíc korun.

Zapamatujte si:

1. Pokud je v blízkosti do 50 metrů zřízeno na vozovce místo pro její přecházení, musí chodec přecházet pouze na tomto místě.

2. Pokud je přechod pro chodce na místě vzdálenějším, musí se chodec před vstupem na vozovku přesvědčit o tom, že ji může bezpečně přejít, aniž by ohrozil sebe nebo další účastníky silničního provozu. Řidiče svým vstupem na vozovku nesmí donutit ani k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín