Řídili i přes zákaz. Hrozí jim až dva roky
Řídili i přes zákaz. Hrozí jim až dva roky
Ilustrační foto

Valašsko – V úterý večer zastavila ve Valašské Bystřici policejní hlídka z rožnovského obvodního oddělení osobní automobil, jehož řidiče následně podrobila dechové zkoušce na alkohol. Ta byla u devětadvacetiletého řidiče negativní. Naopak pozitivním výsledkem skončil test na přítomnost jiných návykových látek. Policisté muže poté vyzvali k tomu, aby se podrobil lékařskému vyšetření. Ten to ovšem odmítnul. Řidičský průkaz policistům kontrolovaný muž nepředložil. A ani nemohl, neboť ho vzhledem k uloženému zákazu řízení motorových vozidel v současné době ani nemá.

Kromě přestupkového jednání je v současné době muž podezřelý i ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Rožnovská policejní hlídka, byť v jiném složení, byla obdobně úspěšná i o několik dnů později. V pátek asi dvě hodiny po půlnoci zastavili policisté v obci Zašová osobní automobil, jehož řidiče následně vyzvali k předložení dokladů. Jak ovšem policisté za pár okamžiků zjistili, má dvaadvacetiletý řidič aktuálně uložen také zákaz řízení motorových vozidel a za volantem tedy rozhodně neměl co dělat. I tento řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín