Řidič v Bystřici nadýchal téměř tři promile
Řidič v Bystřici nadýchal téměř tři promile
Ilustrační foto

Valašsko - V neděli krátce před půl desátou večer kontrolovali policisté z Horní Lidče v nedaleké obci Lačnov osobní motorové vozidlo, které řídil dvaatřicetiletý řidič. Dechová zkouška u řidiče skončila s pozitivním výsledkem, a to konkrétně s přestupkovou hodnotou 0,3 promile alkoholu v dechu.
   Během kontroly však policisté zjistili, že má muž od února tohoto roku vysloven zákaz řízení motorových vozidel v délce osmi měsíců. Nyní je tak podezřelý i ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.
   Ze spáchání trestné činu je podezřelý i osmačtyřicetiletý řidič, kterého v neděli ráno kontrolovali v obci Valašské Meziříčí policisté ze vsetínského dopravního inspektorátu. Vzhledem k tomu, že řidič při kontrole nadýchal 1,7 promile alkoholu, je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.
   Stejnou dobu může ve vězení strávit i čtyřiapadesátiletý řidič, kterého v sobotu po jednadvacáté hodině zastavila hlídka policistů z Rožnova pod Radhoštěm. Kontrola proběhla v obci Valašská Bystřice a řidič při dechové zkoušce nadýchal 2,97 promile alkoholu.
   Kromě těchto trestných činů zaznamenali policejní hlídky i dalších deset řidičů pod vlivem alkoholu, kteří se dopustili přestupku.
nprap. Petr Jaroš, Policie ČR Zlín