Řidič srazil ženu na přechodu pro chodce. Utrpěla těžké zranění
Řidič srazil ženu na přechodu pro chodce. Utrpěla těžké zranění
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V úterý dopoledne srazil pětašedesátiletý řidič osobního vozidla na přechodu pro chodce ve Zlíně šestadvacetiletou chodkyni, která přecházela vozovku se psem. Mladá žena skončila v nemocnici s těžkým zraněním. Za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti hrozí řidiči v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři roky.

Řidič jel ve směru od centra Zlína na Jižní Svahy v pravém jízdním pruhu. Chodkyně přecházela z jeho pohledu zleva. Řidič ji pravděpodobně přehlédl a srazil. Žena po srážce upadla na vozovku. Záchranáři ji převezli s těžkým zraněním do nemocnice. Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 0,16 promile, u chodkyně byla dechová zkouška negativní.

Veškeré okolnosti této dopravní nehody, míru zavinění a další skutečnosti, které s ní souvisí, prověřují dopravní policisté.

Policie připomíná:

– U chodců je důležitý oční kontakt s řidičem! I když máte na přechodu pro chodce přednost, chráníte svoje zdraví, potažmo život!

– Řidiči, s přicházejícím jarem vás může oslnit ostré slunce, jeďte takovou rychlostí, abyste mohli v případě potřeby včas zastavit!

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín