Řidič srazil u Liptálu brzo ráno mladíka. Šel v tmavém oblečení
Řidič srazil u Liptálu brzo ráno mladíka. Šel v tmavém oblečení
Byla tma jako v pytli a mladík kráčel v černém... foto: Policie ČR Vsetín

Liptál - Dopravní policisté a kriminalisté nadále zjišťují informace ke střetu osobního vozidla a chodce u obce Liptál v neděli 21. října ráno. Chodec utrpěl těžké zranění.
   V neděli tři minuty před tři čtvrtě na pět ráno došlo na silnici I/69 u obce Liptál ke střetu chodce a osobního vozidla Škoda Felicia. K nehodě došlo v prostoru mezi benzinovou čerpací stanicí a odbočkou do obce Liptál u místní základní školy. S vozidlem jel po uvedené komunikaci padesátiletý muž ze Vsetínska ve směru na Vsetín. Chodec, dvacetiletý muž z Karlovicka, se po komunikaci pohyboval v tmavém oblečení a bez užití retroreflexních prvků. Při střetu utrpěl chodec těžké zranění, se kterými byl převezen do nemocnice.
   Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu. Přístroj ukázal nulovou hodnotu. Do vyšetřování této nehody se vložili i vsetínští kriminalisté.
   Kriminalisté a dopravní policisté nadále pracují na zjištění okolností této dopravní nehody. Žádají řidiče, kteří daným úsekem v době před střetem projížděli, aby podali případné svědectví. Informace lze podat na jakékoliv policejní služebně nebo prostřednictvím linky 158.
   Upozorňujeme občany na zákonnou povinnost užití retroreflexních materiálů, pokud se jako chodec pohybujete v době snížené viditelnosti na neosvětlené komunikaci mimo obec. Pro současné období, kdy se později rozednívá a dříve stmívá a jsou častější mlhy, je dodržení tohoto pravidla zvlášť nezbytné.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín