Řidič osobáku nepřežil srážku s náklaďákem
Řidič osobáku nepřežil srážku s náklaďákem
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Tragická dopravní nehoda uzavřela v pondělí dopoledne silnici u obce Jankovice na Kroměřížsku. Okolo deváté hodiny ranní se zde střetl nákladní automobil, vezoucí kamení, s osobním vozidlem. Obě auta sjela přes svodidla z kopce mimo cestu a skončila na poli. Na místě nehody se sjely čtyři jednotky hasičů. Ty pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vyprostily zraněného řidiče osobáku. Ten však utrpěl při střetu zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Řidič nákladního vozidla taktéž utrpěl zranění. Hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc a poté jej transportovali do sanitního vozu.

U vozidel hasiči provedli protipožární opatření a odpojení autobaterie. Taktéž u automobilů došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zachytávali.

Okolností a příčiny nehody začala ihned vyšetřovat Policie ČR. Hasiči pomohli s vytažením nákladního a osobního auta zpět na cestu a pomáhali uklízet komunikaci a přilehlé okolí, a to ve spolupráci s pracovníky správy a údržby silnic, neboť na mnoha desítkách metrech nejen silnice se nacházelo kamení a části vozidel.
Provoz mezi obcemi Jankovice a Hlinsko pod Hostýnem byl na několik hodin uzavřen.

HZS ZK