Řidič narazil do protijedoucího auta. Po nehodě nadýchal 3,53 promile
Řidič narazil do protijedoucího auta. Po nehodě nadýchal 3,53 promile
Místo nehody. foto: Policie ČR Vsetín

Lačnov - V neděli 16. prosince dopoledne se v obci Lačnov střetla dva osobní vozidla. Nikdo nebyl zraněn, škoda přesáhla sto padesát tisíc korun a jeden z řidičů měl pozitivní dechovou zkoušku.
Chvíli po desáté hodině v neděli dopoledne jel obcí Lačnov směrem k Valašským Kloboukům osmadvacetiletý muž s vozidlem Ford. Vyjel částečně vpravo mimo vozovku, strhl řízení a přejel se svým vozidlem do protisměru. Tam došlo ke střetu s protijedoucím vozidlem Škoda Superb.
   Při dopravní nehodě nebyl nikdo z pěti účastníků zraněn. Policisté u obou řidičů provedli dechové zkoušky ke zjištění ovlivnění alkoholem. U sedmačtyřicetiletého muže z Hornolidečska, řidiče Škody, byl výsledek zkoušky negativní. Jinak tomu bylo u řidiče Fordu, muže z Hornolidečska. Přístroj ukázal na hodnotu 3,53 promile.
   Policisté řidiči Fordu zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Odhadli i škody na jednotlivých vozech. U Fordu škoda činí dvacet tisíc, u Škody sto padesát tisíc korun.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín