Řidič dodávky dostal smyk a skončil v poli na střeše
Řidič dodávky dostal smyk a skončil v poli na střeše
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – Ve čtvrtek po čtrnácté hodině vyjížděli dopravní policisté k havárii dodávky na silnici II. třídy č. 438 v katastru obce Zahnašovice.

Vydatný déšť překvapil na cestách osmadvacetiletého řidiče dodávky značky Mercedes. Ten při jízdě ve směru od Zahnašovic na Míškovice v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost na mokré vozovce a dostal smyk. Přejel mimo komunikaci, kde se několikrát přetočil přes střechu. Skončil v poli na střeše. Z důvodu značného poškození vozidla zůstal zaklíněn v kabině, ze které ho vyprostila osádka hasičů z Holešova. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterými byl převezen do nemocnice k ošetření. Alkohol byl u řidiče dechovou zkouškou vyloučen. Předběžná škoda na vozidle činí dvě stě tisíc korun.

Policisté navíc zjistili, že řidič nedbal na aktivní a pasivní bezpečností prvky, které by minimalizovaly příčiny vzniku a škody v průběhu dopravní nehody. Nejen že nebyl připoután bezpečnostním pásem, ale i pneumatiky vykazovaly značné opotřebení a nedostatečnou hloubku dezénu.

Nedbalému řidiči dodávky tak hrozí ve správním řízení několika tisícová pokuta.

por. Radomír Šiška, DiS., Policie ČR Zlín