Recidivista má už 29 záznamů. Měsíc po propuštění znovu kradl
Recidivista má už 29 záznamů. Měsíc po propuštění znovu kradl
Ilustrační foto

Zlínský kraj –Komisař kriminální policie obvinil jednapadesátiletého muže žijícího v Otrokovicích ze spáchání zločinu krádež a přečinů porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Rejstřík trestů obviněného muže obsahuje celkem 29 záznamů, z posledního výkonu trestu ho propustili před čtyřmi měsíci. V případě odsouzení mu nyní hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.
   Muž trpěl po propuštění z výkonu trestu odnětí svobody nedostatkem finančních prostředků, rozhodl se proto, že si nějaké opatři. Když procházel v polovině října centrem krajského města, vstoupil do otevřené kanceláře jedné z budov, uviděl kabelku a v ní peněženku. Tu vzal a utekl. Při útěku ho viděla majitelka odcizené peněženky, volala na něj, aby zastavil, ale dostihnout se jí ho nepodařilo. V peněžence byly čtyři tisíce korun. Žena krádež oznámila na policii.
   Druhý pokus učinil o měsíc později. Začátkem listopadu ho v místní částí Letná ve Zlíně zaujal jeden z půldomků. Nejprve vešel na terasu a z ní potom do jednoho z pokojů v domě. Snažil se najít něco, co by mohl odcizit, ale poté, co z domu uslyšel zvuky, raději utekl, aniž by něco odcizil. Majitelé ho ale slyšeli a po zhlédnutí kamerových záznamů událost oznámili na policii.
   Muž je místním policistům velmi dobře známý. Netrvalo proto dlouho a věděli, kdo má oba případy na svědomí. Zbývalo zjistit, kde muže v současné době zastihnou. To se jim také záhy podařilo. Nenapravitelný zloděj se přiznal, vyjádřil lítost a slíbil, že už bude vést řádný život.
por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín