Prodloužený víkend: U jedenácti řidičů byl zjištěn alkohol
Prodloužený víkend:  U jedenácti řidičů byl zjištěn alkohol
Ilustrační foto foto: Vladimir Mucibabic

Valašsko - Během prodlouženého víkendu zjistili policisté jedenáct řidičů pod vlivem alkoholu. Ve čtyřech případech byla hodnota dechové zkoušky vyšší jako jedno promile.
   Přes uplynulé tři dny na různých místech Valašska zjistili policisté celkem jedenáct řidičů motorových vozidel, u kterých při provedení dechové zkoušky ke zjištění ovlivnění alkoholem ukázal přístroj pozitivní hodnotu. V pátek a sobotu to bylo shodně v pěti případech a jeden případ byl v neděli. Nejvíce případů policisté zjistili v ranních a dopoledních hodinách.
   Ve čtyřech případech naměřená hodnota přesáhla hranici jednoho promile. Ve dvou z těchto případů to bylo dokonce více jak dvě promile. Nejvyšší hodnotu naměřili policisté v sobotu pozdě večer v obci Jablůnka. U jednačtyřicetiletého muže ze Vsetína, který řídil vozidlo Škoda Octavia, ukázal přístroj na hodnotu 2,98 promile.
   Pokud se týká případů, kdy se jedná o přestupkové jednání, hrozí řidiči až dvacetitisícová pokuta a zákaz řízení motorových vozidel od šesti měsíců do jednoho roku. V případě spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, kdy řidič nezpůsobil dopravní nehodu, hrozí řidiči až roční vězení.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín