Při tragické dopravní nehodě zemřeli dva lidé. Další čtyři skončili v nemocnici
Při tragické dopravní nehodě zemřeli dva lidé. Další čtyři skončili v nemocnici
Ilustrační foto

Zlínský kraj – Minulou neděli v 12.40 hodin došlo na silnici mezi obcemi Zlechov a Staré Město u Uherského Hradiště k tragické dopravní nehodě tří osobních vozidel, při níž zemřeli dva lidé. Další čtyři zraněné osoby převezli záchranáři do nemocnice.

Čtyřiašedesátiletý řidič osobního vozidla Kia vjel z dosud neznámých příčin při jízdě od Brna směrem do Uherského Hradiště do protisměru, kde se postupně střetl s dvěma protijedoucími vozidly. Řidič i jeho o dva roky starší spolujezdkyně utrpěli zranění, kterým na místě podlehli. Čtyři osoby cestující v dalších dvou vozidlech převezli záchranáři do nemocnice.

„Po střetu osobních aut dvě osoby utrpěly zranění neslučitelná se životem a lékař na místě konstatoval smrt. V rámci přednemocniční neodkladné péče záchranáři na místě ošetřili dvě děti ve věku 4 a 5 let, které s lehčími zraněními odvezli k další kontrole do Uherskohradišťské nemocnice. V sanitce spolu s dětmi jela jako dozor a psychická opora také jejich matka. Do stejné nemocnice na chirurgickou ambulanci posádky převezly také jednoho muže, který měl pořezané horní končetiny,“ konstatovala mluvčí záchranářů Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková.

Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Škodu na vozidlech policisté předběžně vyčíslili na 1 100 000 korun. Vozovka byla po dobu vyšetřování dopravní nehody obousměrně uzavřena, dopravu řídili na místě policisté. Zasahovaly tady všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Veškeré okolnosti této tragické události prověřují kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty z Uherského Hradiště.

por. Bc. Monika Kozumplíková, Policie ČR Zlín, ECHO Valašska