Při střetu s osobním autem byli zraněni dva chodci
Při střetu s osobním autem byli zraněni dva chodci
foto: Policie ČR Vsetín

Zašová - Minulý pátek v noci došlo na přechodu pro chodce v obci Zašová ke střetu osobního vozidla a dvou chodců. Chodec i chodkyně utrpěly těžké zranění.
   Dopravní policisté společně s kriminalisty nadále zjišťují okolnosti páteční dopravní nehody. Okamžik před desátou hodinou večer jel po silnici I/35 v obci Zašová směrem k Rožnovu pod Radhoštěm čtyřicetiletý cizinec. Řídil vozidlo Volkswagen. Pravděpodobně přehlédl dvojici chodců, kteří silnici přecházeli po přechodě pro chodce a to z levé strany směru jízdy řidiče. Došlo ke střetu vozidla s chodci. Dvaačtyřicetiletý chodec z Rožnovska utrpěl těžké zranění a byl převezen do nemocnice. Těžké zranění utrpěla i čtyřiatřicetiletá chodkyně z Jižních Čech. Ta byla se zraněními transportována letecky do nemocnice.
   Policisté provedli dechovou zkoušku u řidiče vozidla. Výsledek zkoušky byl nulový. U chodce přístroj při dechové zkoušce ukázal na hodnotu 2,47 promile, u chodkyně bude provedeno vyšetření krve. Škoda na vozidle činí dvacet tisíc korun.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín