Požár rodinného domu v Loučce
Požár rodinného domu v Loučce
foto: Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje

Loučka – Osm jednotek hasičů v neděli ráno zasahovalo u požáru rodinného domu v Loučce u Valašského Meziříčí. Hlášení o požáru rodinného domu v místní části Lázy hasiči přijali v 3:10 hodin.
Na místo požáru se dostavil starosta obce.

V době našeho příjezdu byli tři obyvatelé domu v bezpečí. Nebyli zranění, ale majitelka utrpěla psychický otřes, takže jí byla poskytnuta pomoc. Od dcery majitelky jsme se dozvěděli, že ještě před naším příjezdem se snažili uhasit požár rozváděče elektro. Dům byl odpojen od přívodu elektřiny. Stavba domu byla z mobilních buněk s krovem. Dům měl tepelnou izolaci obvodových stěn z polystyrénu. Obvodové stěny byly částečně opatřeny dřevěným obkladem.

Hasební zásah probíhal z vnějšku domu. V dýchacích přístrojích jsme požár hasili s několika proudy vody. Odběrní místo vody k hašení bylo zřízeno v obci Loučka. Řídící důstojník územního odboru HZS Vsetín si převzal velení zásahu.

Příčina požáru zůstává v šetření hasičů.
Požár způsobil škodu v předběžné výši 2,5milionu korun.
K zranění osob nedošlo.

U požáru zasahovaly tyto jednotky:
Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí a Sbory dobrovolných hasičů obcí Kunovice, Kelč, Poličná, Loukov, Bystřice pod Hostýnem, Loučka a Podhradní Lhota.

nprap. Roman Žemlička, HZS Zlínského kraje