Posádku záchranářů napadl násilník
Posádku záchranářů napadl násilník
foto: ZZS Zlínského kraje

Val. Meziříčí – S nemilou zkušeností se v sobotu vrátila posádka ZZS Zlínského kraje zpět na základnu ve Zlíně. Když odjížděla z náměstí Míru, tak se proti vozidlu rozběhl muž a s výkřiky vulgarismů udeřil pěstí do přední kapoty sanitky. Řidič i záchranář vyšli ven, aby poškození vozu zkontrolovali. Řidič muže upozornil, aby se podobnému chování vyvaroval, načež slovně agresivní muž udeřil opět pěstí tentokrát do boční strany sanitky za dveřmi řidiče a následně ještě několikrát do sanitky strčil. Posádka tak agresora zpacifikovala a počkala na příjezd policejní hlídky, kterou mezi tím přivolala.

Na místo byl přivolán také lékař, který na muži neshledal žádná zranění ani žádné další zdravotní obtíže.

Při tomto incidentu nebyl naštěstí nikdo z naší posádky zraněný, a hlavně jsme naštěstí neměli ve vozidle jiného pacienta, který by akutně potřeboval převést do nemocnice. Případ je v šetření Policie České republiky.

„Bohužel s verbálními útoky se setkáváme nezřídka. Naše posádky často vyjíždí i k opilým a agresivním lidem, které je nutné ošetřit, nicméně při takových zásazích je vzhledem k agresivitě pacienta nutná součinnost s policií. Takové zásahy pak často nejsou ani příjemným pohledem pro kolemjdoucí, kteří si ale bohužel neodpouští jízlivé a vulgární poznámky směrem k našim záchranářům. Přitom ti nedělají nic jiného, než že se snaží ošetřit pacienta,“ uvedla k incidentu tisková mluvčí ZZS Zlínského kraje Gabriela Netopilová Sluštíková a dodala: „Celá situace nás velmi mrzí. Chceme touto cestou požádat veřejnost, aby byla k našim posádkám ohleduplná a vstřícná. Nikdy nikdo neví, kdy pomoc záchranářů bude potřebovat!“

ZZS Zlínského kraje