Policisté v civilu na motorkách zasahovali u vážné dopravní nehody
Policisté v civilu na motorkách zasahovali u vážné dopravní nehody
foto: Policie ČR Zlín

Zlínský kraj – V pátek krátce po půl páté odpoledne uzavřela sinici II/495 vážná nehoda mezi obcemi Ostrožská Nová Ves a Ostrožská Lhota na Uherskohradišťsku.

Osmadvacetiletý řidič Škody Octavie jedoucí od Ostrožské Nové Vsi ke křižovatce v Ostrožské Lhotě nedal přednost vozidlu jedoucímu na hlavní. Vjel do křižovatky, kde se střetl s právě projíždějící Škodou Roomster. Náraz byl tak silný, že ji vymrštil na oplocení pozemku lemující komunikaci. Nehodou utrpělo zranění všech šest členů osádek obou vozidel včetně řidičů. Z místa byli převezeni do nejbližších nemocnic k ošetření. Alkohol byl dechovou zkouškou u obou řidičů vyloučen. Materiální škoda přesáhla čtyři sta tisíc korun.

Dodatečně jsme při šetření uvedené nehody zjistili, že bezprostředně po nehodě místem události projížděli policisté v civilu na setkání policejních motorkářů. Nezaváhali, zabezpečili místo nehody a zapojili se do poskytování první pomoci všem šesti zraněným do příjezdu složek Integrovaného záchranného systému. Byli na místě platným článkem do poslední minuty. Z místa odjeli, aniž by na svůj čin upozornili.

„Tímto bychom chtěli našim kolegům poděkovat za skvěle odvedenou práci i v době svého pracovního volna,“ okomentoval zásah policistů tiskový mluvčí policie Radomír Šiška.

Policie ČR Zlín