Policisté přes víkend odchytili deset řidičů s alkoholem v dechu
Policisté přes víkend odchytili deset řidičů s alkoholem v dechu
Ilustrační foto

Valašsko - V posledním prázdninovém víkendu zjistili policisté v okrese Vsetín čtyři řidiče, kteří nadýchali přes jedno promile. Ve všech případech zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
   Celkem deset případů řidičů motorových vozidel, kteří před usednutím za volant pili alkohol, zjistili poslední prázdninový víkend policisté v okrese Vsetín. V šesti případech řidiči na různých místech okresu nadýchali pod jedno promile, kdy v jednom z těchto případů bude o přesné hodnotě rozhodovat rozbor odebrané krve.
   V ostatních případech hodnota, kterou přístroj po provedení dechové zkoušky ukázal, převyšovala jedno promile. Tři hodnoty byly těsně nad hranicí jedné promile a to v rozmezí od 1,03 do 1,1 promile. U devětatřicetiletého řidiče z Rožnova pod Radhoštěm, u šedesátiletého řidiče z Valašského Meziříčí a u devětadvacetiletého řidiče ze Vsetína byl provedený odběr krve ke zjištění přesného ovlivnění alkoholem.
   Víkendovou nejvyšší hodnotu naměřili policisté u devětačtyřicetiletého cizince. Přístroj u něj při řízení vozidla Škoda Felicia v sobotu dopoledne ve Valašském Meziříčí ukázal na hodnotu 2,23 promile.
Ve všech případech policisté řidičům zakázali další jízdu. V případech, kdy hodnota přesáhla jedno promile, zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky.
nprap. Bc. Vladislav Malcharczik, mluvčí Policie ČR Vsetín